fbpx
Spřátelené weby

Zajímavosti z Egypta a informace o novinkách v české egyptologii přináší na svém webu Český egyptologický ústav.

Dříve než vyrazíte do Egypta prohlédněte si průvodce po zemi pyramid a faraonů - některé informace se vám mohou hodit.

Zajímavé informace na webu starożytny Egipt v polštině.

Velice zajímay portál Theban Mapping Project s interaktivními mapami a mnoha zajímavostmi.

Ancient Egypt je blog věnující se starověkému Egyptu a přináší mnoho zajímavých pohledů.

Velká nabídka last minute zájezdů do Egypta, kde si určitě vyberete.

Odkazy v katalozích

Bezvakatalog stránek; Catalog Clonet - evropský katalog; Katalog www stránek; Katalog CZ-1 - katalog nejlepších odkazů; Goog.cz; SEO katalog; Sponzoruje Toplist SuperLink.czKatalog-webu.cz - český katalog stránek; SEO RozcestníkHudební bazar Muj-lespaul.cz; Spáčil reality - Katalog odkazůSeznam odkazů - katalog stránek; Katalog stránek EFO; Katalog houbacz.net - katalog stránek; Katalog stránek HYK; Výhodné hromadné slevy Plzeň a okolí naleznete ve vyhledávači slev SLEVY4U.CZ; Profikatalog stránekINKATALOG.CZ - český katalog stránek; Katalog stránek HYM; Odkazy na web - adresář stránek; JAHHO.cz; Katalog-odkazů.cz - přehledný katalog odkazů; Grily a krby; Internetový Katalog - WebProjekt.cz; SeoLink.cz; Weblinker.cz - katalog kvalitních odkazů; Katalog firem; katalog stránek Začátek.cz - váš začátek na internetu; Půjčky bez registrů ihned;

Mohlo by vás zajímat

Informace o webu

Český egyptologický ústav

 • Historie Českého egyptologického ústavu

  Zakladatelem české egyptologie je František Lexa, autor dodnes uznávané práce o staroegyptské magii a mluvnice démotštiny. Bezprostředním podnětem ke změně egyptologického semináře na tehdejší Československý egyptologický ústav Univerzity Karlovy v Praze a Káhiře bylo vyhlášení mezinárodní akce UNESCO na záchranu památek Núbie ohrožených vodami Asuánské přehrady.

 • Abúsír - působiště české egyptologické expedice

  Abúsír je archeologická lokalita v Egyptě nazvaná podle nedaleko ležící současné vesnice Abúsír na západním břehu Nilu. Název lokality je odvozován od staroegyptského boha Usira, z názvu Per Usir, "(Kultovní) místo Usira" (řecky Busiris). Abúsír byl jako hřbitov využívána od konce pravěku a počátku historického období, jako královská nekropole sloužila v období 5. dynastie.

 • Výzkumy ČEgÚ v Západní poušti

  Od roku 2003 pracuje česká expedice i v pomalu zanikající oáze El-Hajez, přibližně 400 km jihozápadně od Káhiry. V roce 2005 se prvně objevují i psané texty, které jsou psané řečtinou na střepech. Tyto texty mají nejspíš hospodářský charakter. V listopadu 2008 se uskutečnila první česká vědecká expedice do oblasti Gilf el-Kebíru a k Jeskyni plavců v egyptské Západní poušti.

Dovolená v Egyptě

 • Proč na dovolenou do Egypta

  Nejvhodnější doba pro návštěvu Egypta je v období října až března. V této době zde panují příznivé podmínky a nehrozí tropická horka. Moře v Egyptě je velmi čisté a po celoročně teplé. V Rudém moři jsou pro potápění ideální podmínky. Mezi nejznámnější letoviska patří Hurghada, pokud ale chcete obdivovat korálové útesy v celé jejich kráse, pak doporučuji Sharm el-Sheikh nebo Safagu.

 • Letoviska v Egyptě

  Pokud někdo zavítá na dovolenou do Egypta (a nezvolí poznávací plavbu po Nilu s návštěvou mnoha historických památek), většinou zvolí pro pobyt Hurghadu nebo pokud chce obdivovat korálové útesy, zvolí nejspíš Sharm el-Sheikh na Sinajském poloostrově nebo Safagu na pobřeží Rudého moře. Sinajský poloostrov nabízí také letovisko Dahab (severovýchod poloostrova). U hranic s Izraelem se nachází letovisko Taba.
 • Sinajský poloostrov

  Sinajský poloostrov se nachází mezi Středozemním mořem na severu a Rudým mořem na jihu. I když je tvořen převážně pouští, nachází se zde Sinajské pohoří, kde je také nejvyšší vrchol Egypta - Hora svaté Kateřiny (2637 m.n.m), kde se také nachází Klášter svaté Kateřiny. Návštěvníky lákají zdejší letoviska Sharm el-Sheikh, Dahab (severovýchod poloostrova) a u hranic s Izraelem ležící letovisko Taba.