Narmer se také pokládá za zakladatele první dynastie egyptských králů, jichž známe celkem sedm nebo osm. Jeho existence je doložena několika prameny – mimo jiné známou narmerovou paletou, která byla objevena v Nechenu (Hierakonpoli).

Právě z Nechenu (Hierakonpole) se vydal na sever, kde svedl bitvu s vojskem Dolního Egypta. Bitvu vyhrál a stal se tak prvním vládcem, který sjednotil Egypt. Důkaz o tomto vítězství přináší Narmerova paleta. Na levé straně palety má Narmer na hlavě bílou korunu Horního Egypta. Před sebou má květ šáchoru, představující Dolní Egypt. Na druhé straně palety má Narmer na hlavě korunu Dolního Egypta (po vítězné bitvě).

Narmer a Abydos

Egypťané za vlády Narmera postavili v Abydu možná nejstarší pivovar. V Abydu objevili archeologové také narmerovu hrobku, kterou Egypťané obložili nepálenými cihlami.  Půdorys má rozměry 11 x 9,4 metru. Nadzemní část hrobky už neexistuje. Severně od chrámového komplexu v Karnaku, kde se nacházela Nakáda, objevili archeologové hrobku jeho manželky, královny Neithotepy.

Někteří egyptologové přišli také s myšlenkou, že hrobka v Abydu je pouze symbolická a že jeho skutečnou hrobku je třeba ještě najít. Podobný postoj mají také k dalším hrobkám faraonů 1. dynastie, které se v této lokalitě objevili. Někteří faraoni si pravděpodobně nechali postavit dvě hrobky, jako například Džer, jehož hrobka se objevila jak v Abydu, tak v Sakkáře.

Narmerova paleta - na jedné straně je vyobrazen sám Narmer

Narmerova paleta